Зустріч у Копенгагені по проекту "Азбука психічного здоров'я"

Зустріч у Копенгагені по проекту "Азбука психічного здоров'я"

Проект «Азбука психічного здоров'я», який бере свій початок у Західній Австралії, має намір поширити свою успішну модель на всю Європу. Започаткована у 2002 році, кампанія Act Belong Commit® є найдовшою в Австралії кампанією з популяризації психічного здоров'я, яка демонструє силу залучення громадськості до зміцнення психічного благополуччя.

Спираючись на цей фундамент, дослідники Національного інституту громадського здоров'я (NIPH) Університету Південної Данії адаптували концепцію ABC до данського контексту, щоб покращити психічне здоров'я населення шляхом поєднання міжнародних рекомендацій, досліджень, політики та практики.

Тепер Міжнародна асоціація спорту і культури (ISCA) у співпраці з партнерськими організаціями з Данії, Естонії, Італії, Польщі, Швеції та України з гордістю запускає проект «Азбука психічного здоров'я», розширюючи його охоплення через кордони.

Стартова зустріч, що відбулася в Копенгагені 7-9 жовтня, поклала початок цій захоплюючій подорожі.

Психічне здоров'я - це більше, ніж відсутність психічних розладів.

Стан психічного здоров'я в усьому світі викликає значне і зростаюче занепокоєння, оскільки приблизно кожна восьма людина страждає від психічних розладів, але це ще не все.

ВООЗ визначає психічне здоров'я як «стан психічного благополуччя, який дозволяє людям справлятися зі стресами життя, реалізовувати свої здібності, добре вчитися і працювати, а також робити внесок у своє суспільство. Це невід'ємний компонент здоров'я і благополуччя, що лежить в основі нашої індивідуальної та колективної здатності приймати рішення, будувати стосунки і формувати світ, в якому ми живемо. Психічне здоров'я є основним правом людини. І воно має вирішальне значення для особистого, суспільного та соціально-економічного розвитку».

Під час стартової зустрічі ми запитали наших партнерів, що для них означає психічне здоров'я.

У цьому проекті ми віримо, що прихильність до психічного здоров'я є важливим кроком до кращого життя кожного з нас.

Психічне здоров'я - це справа кожного

Проєкт «Абетка психічного здоров'я» має на меті покращити психічне здоров'я та благополуччя вразливих цільових груп по всій Європі шляхом подальшого розвитку та масштабування успішної, заснованої на дослідженнях моделі.

Зусилля структуровані на трьох рівнях - індивідуальному, груповому та суспільному - для забезпечення комплексного підходу та досягнення реальних змін і довготривалого впливу.

Діяти - Належати - Зобов'язуватися - Лише це і водночас так багато

Все це зводиться до трьох досить простих дій:

  • Діяти - залишатися активним - розумово, соціально, фізично... Робити щось!
  • Належати - залишатися на зв'язку зі своїми друзями, родиною, громадою. Робити щось разом з кимось.
  • Бути відданим - залишатися відданим - робити щось, що приносить сенс у ваше життя, наприклад, приймати виклики, підтримувати ідеї та допомагати іншим. Зробіть щось значуще.

Здавалося б, це очевидно, але виявляється, що цим простим діям, які можуть мати глибокий вплив на психічне благополуччя, не приділяється достатньо уваги в нашому повсякденному житті.

Програма «Абетка психічного здоров'я» підкреслює силу цих дрібниць через свій салютогенний підхід, зосереджуючись на позитивних аспектах життя, а не на заборонах та обмеженнях. Програма заохочує людей займатися діяльністю, яка приносить їм радість і задоволення, наприклад, прогулюватися, спілкуватися з друзями або практикувати усвідомленість, що може зробити значний внесок у профілактику психічних розладів.

Під час стартової зустрічі наші партнери з Університету Копенгагена підкреслили важливість превентивних дій та різницю між лікуванням, профілактикою та просуванням, використовуючи метафору річки. Уявіть собі життя як річку... На одному кінці вода низька і прозора, що уособлює психічно здорових людей, які процвітають і сповнені енергії. Коли ви рухаєтеся вниз за течією, вода глибшає, а течія стає сильнішою - саме тут ми знайдемо людей з помірним психічним здоров'ям, тих, хто бореться з повсякденним стресом, але все ще почувається відносно добре.

Далі вода стає бурхливішою, а течія сильнішою, люди в цій частині річки можуть не мати достатньо енергії, щоб піклуватися про себе або інших, їх вважають психічно нездоровими, вони відчувають симптоми знесилення або стресу і ризикують розвинути більш серйозні розлади психічного здоров'я, такі як тривога і депресія.

Життя йде вгору і вниз, жодна ситуація не буде тривати вічно - хороша чи погана. Люди можуть починати з різних точок річки, і їхні ресурси можуть впливати на їхню здатність долати труднощі та залишатися на більш здорових ділянках у важкі часи. Ось чому ми повинні зосередитися на просуванні та профілактиці по всій річці, незалежно від того, в хорошому чи поганому місці ми перебуваємо в даний момент. Ніхто не може знати, коли потік забере когось.

Тож... Не гайте часу - що ви зробите для себе сьогодні?

Основна інформація:

Період реалізації проекту: вересень 2024 - серпень 2027
Співфінансується за рахунок: EU4H-2023
Сума гранту: 590 000€
Керівники проекту: Кароль Поншон, Хілал Еркоча (ISCA)

Повні партнери проекту: ISCA (Данія), Університет Копенгагена (Данія), Peaasi (Естонія), Psykiatrifonden (Данія), DGI (Данія), V4Sport Foundation (Польща), UISP (Італія), En Frisk Generation (Швеція), Ukraine Active (Україна)

Асоційовані партнери: UFOLEP (Франція), Viken Idretskrets (Норвегія), JOGG (Нідерланди), DTB (Німеччина), SOKOL (Чехія), Health Life Academy (Хорватія), UMFI (Ісландія), IDPJ (Португалія), Асоціація спорт для всіх Сучава (Румунія)

© 2017-2024 Ukrainian Active 🇺🇦